Главни мени

РАСПОРЕД ПИСАНИХ ПРОВЕРА ЗА НОВЕМБАР И ДЕЦЕМБАР ШКОЛСКЕ 2021/2022

Дан превремено рођене деце

У среду, 17.11.2021. је Канцеларија за младе општине Србобран на симболичан начин обележила Дан превремено рођене деце.

Том приликом, млађи ученици наше школе су цртали и бојили љубичасте чарапице и уз помоћ својих учитељица на један веома креативан и интересантан начин окитили и украсили хол наше школе.

Главни церемонијални догађај одиграо се у дворишту школе где су ученици са својим учитељицама колективно пустили љубичасте балоне у ваздух и на тај начин још једном пружили подршку.

Приредба и манифестација поводом Дана школе 08.11.2021 године

Поводом Дана школе, 8.11.2021. године, организована је изложба
дечијих ликовних радова у којој су учествовали сви ученици млађих разреда.

Активности Ученичког парламента и ученика који похађају предмет грађанско васпитање у току Дечије недеље:

-Ученици Основне школе „Вук Караџић“ су учествовали у пројекту „Сви смо ми деца овог света“ чији је иницијатор Удружење грађана Образовни импулс из Бечеја, а подржан је од Министарства за људска и мањинска права и друштвени дијалог. У оквиру пројекта одржане су радионице на тему толеранције и дискриминације на којим су учествовала деца која похађају часове грађанског васпитања од 5. до 8. разреда и чланови Ученичког парламента. Ученици су кроз играње улога, решавање квизова, израду паноа и дискусију упознати са појмовима толеранције и дискриминације. Циљ сарадње и реализације пројекта у нашој школи је упознавање, усвајање и презентовање појмова које не сусрећемо у свакодневном говору, али зато живимо свакодневно. Реализатор пројекта и водитељ радионица у Основној школи „Вук Караџић“ је Ружица Милић, наставник географије и грађанског васпитања.- Мајстори за новотарије је активност у којем ученици на једноставан начин објашњавају појмове из њиховог свакодневног живота, а намењен је старијим суграђанима који желе да сазнају нешто ново на ову тему.Кроз ову активност желели смо да се повежемо са нашим бакама и декама и поручимо им да мислимо на њих.

- у сарадњи са ученицима који похађају предмет верска настава и тимом за Социјалну заштиту спроведена је хуманитарна акција у прикупљању зимске гардеробе и школског прибора који ће бити уручени удружењу МНРО“ Бисер“ Србобран.

Ања Банковић - стручњак за новотарије

Дечија недеља

Стручњак за новотарије

Према школском календару наша школа је радни ненаставни дан 18.9.2021 реализовала на следећи начин: ученици 7. и 8. разреда реализовали су шетњу кроз улице Србобрана. Имали су задатак да припреме кратак реферат о личностима чије називе улице носе. Са њима су шетали и одељенске старешине седмих и осмих разреда.