Одржана трибина за родитеље „ ПРВАК У ПОРОДИЦИ“

19. септембра 2019. године одржана је прва овогодишња трибина за родитеље. Трибину под називом „Првак у породици“ је водила Виолета Пивнички, школски психолог.

Ово је традицонална трибина која се одржава у „Вук Караџић“ школи, а намењена је свим родитељима ученика првог разреда, са циљем давања корисних савета како да се прваци што успешније прилагоде на школски живот. На трибини се могло чути колико је важна родитељска подршка, на који начин мотивисати децу, како најефикасније организовати дневни режим детета, како развијати позитиван став према образовању и колико је важна континуирана сарадња породице и школе за образовање и васпитање детета.
Трибини су присуствовале и учитељице које изводе наставу у првом разреду Јована Јовичић, Александра Лазић и Марина Чаленић. Родитељи су након трибине изразили задовољство оним што су послушали и оценили предавање као корисно и поучно.

slika

Са трибине издвајамо последњи слајд са презентаације коју су родитељи испратили:
Драги родитељи,
Будите с разлогом поносни на своју децу, будите им ослонац кад је потребно, благо се измакните кад “размахну “ крила.
Дајте им до знања да увек, баш увек, могу да нам се повере, да буду искрени и кажу ако имају проблем у било чему.
Ми смо ту да вам у свему будемо подршка