20191119 120604Фестивал права детета обележен и у "Вуку"

Покрајински омбудсман у сарадњи са Новосадском мрежом и локалним омбудсманима са територије Војводине организовао је Фестивал права детета који је отпочео још 25.октобра. Поводом овом фестивалу је значајан јубилеј у области заштите наших најмлађих, односно, тридесет година од Kонвенције о правима детета, коју је наша држава ратификовала још 1990.

У оквиру фестивала одржава се низ манифестација, радионица, трибина и едукација, а на данашњи дан школе са територије Војводине придружиле су се овој светковини у оквиру својих установа. Све школе и предшколска установа са територије наше општине имале су данас низ занимљивих активности којима су промовисале квалитетно образовање за све. Просветне установе су се међусобно удружиле, тако да су многе од тих активности биле заједничке.

У ОШ "Вук Kарадзић" данас су се ученици Ђачког парламента школе и гимназије играли "заборављених дечијих игара" са најмлађим ученицима. Ученици продуженог боравка учили су по станицама,онако како препоручује Монтесори метод. Ученике првог разреда посетили су њихови млађи другари предшколци. Старији ученици имали су прилику да послушају два програма који су им припремили седмаци и осмаци који похађају грађанско васпитање-један се тицао дечијих права, али и обавеза и одговорности,а други је представљао мултимедијалну презентацију резултата истраживања на тему употребе друштвених мрежа које су спровели прошле школске године са својом наставницом Теодором Делић. Хол школа украшен је ликовним радовима ученика на тему "Имам право на образовање" којом су се претходних дана бавили са својим учитељицама.