Стигле интерактивне табле за све школе Србобранаinteraktivna tabla

Председница Актива директора школа општине Србобран, Јулкица Поповић, обавестила нас је да је данас у свих пет школа стигла по једна интерактивна табла са пројектором.

" У јануару је Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине - националне заједнице расписао конкурс за доделу интерактивних табли са пројектором за устанoве основног и средњег образовања на који су се јавиле све школе наше општине. Табле су у школе стигле управо данас и чекају повратак ученика у школске клупе. На РТС програмима који емитују наставу на даљину управо ових дана имамо прилику да гледамо како функционишу ове најсавременије школске табле. Допринеће осавремењавању наставе у свим школама, у складу са развојем информационо комуникационих технологија." истакла је Поповић.

Све директорице школа наше општине сложиле су се да је ово само почетак у набавци ИKТ табли и да ће се у наредном периоду ангажовати на даљем опремању школа, на корист како ученика, тако и наставника.