ИСТОРИЈАТ ШКОЛЕ

Школа је основана 1951. године, а наставља традицију прве школе у Србобрану која је основана далеке 1703. године. У том периоду школа је радила у више објеката који нису испуњавали физичке, хигијенске и савремене педагошке услове, те је 1987. године на обали Великог бачког канала започета изградња нове школе. Новоизграђени савремени школски објекат са довољним бројем учионица, кабинета и пратећих просторија предат је на употребу 1992.године. Школа се налази у насељеном месту Србобран, административном центру општине и друга је по броју ученика у општини.
Модерно смо опремљени савремним наставним средствима, а током сваке школске године се додатно опремо са циљем сталног осавремењавања наставе. Људски ресурси запослени у школи су одговарајуће врсте и нивоа образовања, а просветни радници се континуирано стручно усавршавају,развијајући своје професионалне комптенције.
Број ученика у школи варира из године у годину, а најчешће су распоређени у 20-22 одељења редовне наставе, као и три комбинована одељења специјалне наставе. Такође, организован је и рад продуженог боравка за ученике првог и другог разреда. Ученици активно учествују у свим наставним и ваннаставним активностима, секцијама и факултативним активностима које одговарају њиховим интересовањима. Волонтирају и реализују хуманитарне активности, учествују у животу школе кроз рад Ученичког парламента, постижу веома добре резултате на такмичењима из различитих области, а сваке школске године имамо ученике који освајају највише награде на такмичењима републичког нивоа.