Матурско вече

МАТУРСКО ВЕЧЕ

У петак, 14. јуна 2024. године, ученици осмог разреда свечано су прославили завршетак основног образовања. Овај посебан тренутак означио је крај једног важног поглавља у њиховим животима и почетак новог. Свечана прослава одржана је у школском холу које је било украшено балонима и цвећем. У присуству родитеља, наставника и пријатеља ученици су извели пригодан програм који је укључивао рецитације и музичке тачке.

Директорка школе Ружица Милић, у свом обраћању истакла је важност образовања и напоменула како су ови млади људи стекли темеље за даље школовање и живот, и пожелела им је успех у даљем школовању и животу. Ученицима су потом додељена сведочанства, посебне дипломе и похвалнице из појединих наставних предмета. На крају су додељене и Вукове дипломе следећим ученицима: Милици Банковић, Калини Курјачки, Ањи Милошев, Сари Бабић, Тодору Бранков, Теодори Бркић, Ивани Грозданић, Матији Грујић, Мили Дунђерски, Даници Парожанин и Ана Марији Сеп. Међу многим талентованим ученицима који су ове године завршили школу, посебно се истакао ученик генерације- Тодор Бранков. Тодор је својим трудом, залагањем и изузетним резултатима у учењу и ваннаставним активностима заслужио ову престижну титулу.

Мала матура је значајан тренутак у животу сваког ученика. То је време када сваки ученик бира пут којим ће даље корачати кроз живот на основу стеченог искуства и личног интересовања, односно време  када се планира будућност. Наша школа може бити поносна на своје ученике и њихове успехе, а свима им желимо пуно среће и успеха у даљем школовању.

Наши матуранти су сада спремни за нове почетке и изазове, носећи са собом стечено знање, вредности и сећања која ће их пратити кроз цео живот.

Више фотографија можете погледати овде.