Хемикалије и заштита животне средине

Дана 13.5. у нашој школи одржано је предавање на тему „Хемикалије и заштита животне средине”. Предавач је била Јелена Ходак, саветник за хемикалије и власница фирме „Savhem“ из Новог Сада.

У разговору  нам је рекла „За мене је ово предавање представљало прави изазов јер сам по први пут излагала пред децом школског узраста. Трудила сам се да кроз практичне примере и на занимљив начин објасним шта је све то потребно да се у животном циклусу хемикалије са њом поступа на безбедан начин по здравље људи и животну средину. Деца су прихватила тему и активно учествовала у предавању. Веома је важно истаћи заинтересованост од стране деце на једну овако важну тему, али и похвалити руководство школе као и наставницу Исидору Радованов на ангажовању и жељи да децу додатно едукује о супстанцама које нас окружују.”