1Активности поводом "Дана розих мајица"

У ОШ "Вук Kараџић" посебна пажња се поклања превентивним активностима у борби против вршњачког насиља. У недељи 22-26.02.2021. нарочито смо се бавили наведеном темом, а активности смо реализовали у складу са актуелним противепидемијским мерама.

• Ученици млађих разреда и продуженог боравка су са својим учитељицама израђивали плакате и цртеже на наведену тему, слушали предавања и имали радионицу "Цвет пријатељства" - помоћ детету које је било жртва насиља.
  • Ученици старијих разреда су такође израђивали цртеже и мајице од хамер папира које су постављене у ходницима и холу школе, а иза којих су могли да стану и да се фотографишу (по угледу на паное за фотографисање у познатим туристичким центрима).У томе су посебан допринос дали наставници ликовне културе, грађанског васпитања, као и координатор и чланови Ученичког парламента.
  • На ЧОС-у и часовима грађанског васпитања реализована су предавања и дебате на тему штетности вршњачког насиља, као и неопходности развијања ненасилне комуникације, толеранције и пријатељства за лепши живот свих нас.
  • Школски психолог је израдио он лине презентацију - предавање за све ученике и родитеље школе која им је достављена електронским путем.
  • У среду 24.02.2021. ученици и запослени су дошли у школу у розе мајицама и фотографисали се за школски сајт и локалне медије, желећи и на тај начин да пошаљу поруку да је обавеза свих нас да се боримо против овог важног не само школског, него и ширег друштвеног проблема, те да развијамо средину која ће неговати климу ненасилних односа, односно нулте толеранције на агресију и насиље.
3 6  5