Упис првакаupis prvaka

Поштовани родитељи деце стасале за упис у први разред,

Обавештавамо вас да ће се упис ученика у први разред ОШ „Вук Караџић“ обављати у периоду од 1.априла до 31. маја 2021. године, а у складу са званичним дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја који нам је прсолеђен дана 9.марта 2021. године.

И ове године ће родитељима бити доступна услуга Е- Заказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ преко апликације Е управа.

Родитељима ће апликација бити доступна од 22.марта до 28.маја 2021.године, а препорука Министарства је да школе понуде термине за упис, тако да ће ОШ „Вук Караџић“ као и свих година раније, послати службене позиве за тестирање сваком детету, односно родитељу у ПУ „Радост“, а који ће им уручити њихови васпитачи.

Апликација Е управе поједностављује упис у смислу да родитељ који је пријавио своје дете не долази у школу ни са једним потребним документом, него ће овлашћено лице школе, наставник информатике Синиша Фехер, из наведене апликације прибавити и одштампати извод из Матичне књиге рођених детета, потврду о пребивалишту и извод из здравственог картона који се односи на упис детета, а родитељ ће наведене податке на лицу места потврдити својим потписом,

ОШ „Вук Караџић“ спремна је да, као и претходне године, изађе у сусрет родитељима који нису у могућности или немају адекватну компјутерску опрему да самостално пријаве своје дете да то уради уместо њих и то тако што можете телефоном позвати наставника Синишу Фехера сваког радног дана у периоду од 11.30 до 13 часова на број телефона 060 750 94 97 који ће то учинити уместо вас.

Такође, пожељно је да родитељи који ће се самостално пријављивати на апликацију Е управе то ураде до 5.априла 2021. године како би школа што ефикасније опрганизовала целокупни упис будућих првака.

Очекујемо вас у нашој школи и радујемо се нашим будућим ђацима!

Школски психолог

Виолета Пивнички