Главни мени

moja skola
vikipedija

memo tehnikaУчимо сви заједно

Наша школа једна је од две стотине школа у Републици Србији које су укључене у заједнички пројекат УНИЦЕФ, Делегације Европске уније и Министарства просвете „Унапређени равноправни приступ и завршавање предуниверзизетског образовања за децу којој је потребна додатна образовна подршка“ или скраћено „Учимо сви заједно“.

Циљ пројекта је да додатно оснажи школе за пуни инклузивни приступ и пружање образовне подршке свој деци. У претходној школској години запослени у школи су похађали први модул обуке „Квалитетно образовање за све“, да би у току овог полугодишта наставили са другим. Обука се одвијала последњих месеци посредством видео конференцијских позива, онлајн активности на модл платформи и уживо у школи 21.12.2022. године. Двадесет наставника и стручни сарадник тиме су посебно унапредили своје професионалне компетенције у пружању додатне образовне подршке, као и диференцираној настави.

Такође, координатор стручног већа разредне наставе и школски психолог су управо завршили националну обуку „На заједничком путу учења“ која се односи на активности транзиције деце са предшколског на основно образовање, са циљем њихове што успешније адаптације.

Запослени у школи увек су мотивисани да и даље унапређују своје професионалне компетенције, тако да већ почетком другог полугодишта настављају обуку на започетом семинару који се односи на унапређење дигиталних компетенција и промену ИКТ у настави.

јануар 2023
пусчпсн