Главни мени

moja skola
vikipedija

МИСИЈА ШКОЛЕ

Ми смо школа која негује традицију најстарије образовне установе у општини, а истовремено је усмерена на савремену наставу која нашим ученицима омогућава квалитетно образовање и васпитање. Негујемо квалитетну наставу и континуирану надградњу стручних компетенција наставника. Подршка ученицима видљива је у сваком сегменту њиховог школског живота. Подстичемо свеукупни развој наших ученика, тако да по завршетку основног образовања имају добру основу, спремност за даље образовање и суочавање са животним изазовима. Негујемо блиску сарадњу свих актера школског живота – наставника, родитеља, ученика и локалне средине.

ВИЗИЈА РАЗВОЈА ШКОЛЕ

Желимо у наредном периоду да будемо школа која својим ученицима омогућава пријатно и подстицајно окружење у коме бораве, квалитетну и савремену наставу коју изводи компетентан кадар, те да наши ученици активно партиципирају у животу школе.

У Школском развојном плану један од приоритетних задатака је опремање школе, а односи се на опремање саме школске зграде, архитектонску приступачност и естетско уређење ентеријера и екстеријера школе и школског дворишта. У складу са материјалним могућностима школа је реализовала неке задатке (архитектонска приступачност, набавка нових рачунара, оформљеност рачунарске учионице, набавка разноврсних наставних средстава и реквизита), а у наредном периоду планира се реализација осталих задатака из Школског развојног плана.

У току прошле школске године у оквиру пројектних активности реализоване су и набавке одређених наставних средстава, реквизита и дидактичког материјала, што ће утицати на квалитетнији рад у настави и ваннаставним активностима у овој и наредним годинама. Такође, за ову школску годину обезбеђена су материјална средства кроз апликације на пројектима.

Школа ће континуирано пратити конкурсе и аплицирати на пројектима, ради обезбеђивања додатних средстава и реусрса којима ће осавременити школски простор и опрему и оснаживати стручне компетенције запослених.

јануар 2023
пусчпсн