Главни мени

moja skola
vikipedija

ИСТОРИЈАТ ШКОЛЕ И НАША ШКОЛА ДАНАС

Основна школа Вук Караџић је основана 1951. године, а наставља традицију прве школе у Србобрану која је основана далеке 1703. године. У том периоду школа је радила у више објеката који нису испуњавали физичке, хигијенске и савремене педагошке услове, те је 1987. године на обали Великог бачког канала започета изградња нове зграде школе. Новоизграђени савремени школски објекат са довољним бројем учионица, кабинета и пратећих просторија предат је на употребу 1992. године.

Школа се налази у насељеном месту Србобран, административном центру општине и друга је по броју ученика у Општини.

Модерно смо опремљени савременим наставним средствима, а током сваке школске године се додатно опремамо са циљем сталног осавремењавања наставе. Људски ресурси запослених у школи су одговарајуће врсте и нивоа образовања, а просветни радници се континуирано стручно усавршавају, развијајући своје професионалне компетенције.

Број ученика у школи варира из године у годину, а најчешће су распоређени у 20-22 одељења редовне наставе, као и три комбинована одељења наставе за ученике са сметњама у развоју. Школа смо која реализује наставу за децу којима је потребна додатна образовна подршка, односно ИОП и која негује једнакост за све. Архитектонски смо приступачни за особе са инвалидитетом и негујемо универзални дизајн. Такође, организован је и рад продуженог боравка за ученике првог и другог разреда. Ученици активно учествују у свим наставним и ваннаставним активностима, секцијама и факултативним активностима. Волонтирају и реализују хуманитарне активности, учествују у животу школе кроз рад Ученичког парламента, постижу веома добре резултате на такмичењима из различитих области, а сваке школске године имамо ученике који освајају највише награде на такмичењима републичког нивоа. Преко 60% ученика укључено је у рад различитих секција. У школи се реализују традиционалне манифестације, сусрети, приредбе и концерти.

Школски програм се реализује на српском језику.

Установе и институције локалне средине са којима сарађујемо су: ОШ "Јован Јовановић Змај“, ОШ „Петар Драпшин“ из Турије и ОШ „Жарко Зрењанин Уча“ из Надаља, затим Гимназија и средња стручна школа „Светозар Милетић“, Општина Србобран, Предшколска установа „Радост“, Дом културе, Народна библиотека, Центар за спорт и туризам, Дом здравља, Полицијска станица Србобран, Црвени крст, Ватрогасни дом, Центар за социјални рад, невладине организације и локални медији.

Школа реализује образовно-васпитни рад у модерној згради која ученицима и наставницима пружа адекватне услове за рад. Настава ће се реализовати за ученике од првог до осмог разреда у редовним одељењима као и од другог до осмог разреда у одељењима за децу са сметњама у развоју.

Школска зграда располаже следећим просторијама:

- Редовне учионице са припремним просторијама ............................................................(7)

- Учионице за децу са сметњама у развоју.......................................................................(3)

- Кабинети са припремним просторијама .......................................................................(14)

- Рачунарска учионица...................................................................................................(1)

- Кабинет за наставу технике и технологије са радионицом...............................................(1)

- Просторија за продужени боравак.................................................................................(1)

- Библиотека са читаоницом ...........................................................................................(1)

- Медијатека .................................................................................................................(1)

- Зборница ....................................................................................................................(1)

- Просторије за управу школе, стручну службу и административне раднике ...................... (5)

- Кухиња са пратећим простором ....................................................................................(1)

- Трпезарија ..................................................................................................................(1)

- Портирница................................................................................................................. (1)

- Магацински простор .....................................................................................................(2)

- Санитарни чворови .....................................................................................................(12)

- Друштвена просторија...................................................................................................(1)

- Хол у приземљу зграде за вишенаменску употребу..........................................................(1)

Школа нема спортску халу, па се за потребе наставе физичког васпитања користи спортска хала која се налази у непосредној близини школе, као и отворени спортски терени у школском дворишту. Школа је прикључена на систем централног грејања, а све учионице, кабинети и остале просторије су климатизоване. Учионице су опремљене намештајем који ергономски одговара узрасту ученика.

За потребе продуженог боравка опремљене су две учионице дидактичким средствима и намештајем који простор за боравак ученика чини подстицајним и угодним. Од ове школске године опремљен је простор који је некада служио за наставу физичког васпитања, како би се целокупна настава одвијала у првој смени.

Опремљеност школским намештајем је у скаду са нормативом.

ЛИЧНА КАРТА ШКОЛЕ

Адреса: Хајдук Вељка 5, 21480 Србобран

Веб страница: http://www.osvuksrbobran.edu.rs/

fb страница: https://www.facebook.com/profile.php?id=100079428545306&mibextid=ZbWKwL