Ученички пројекти

„ Ја могу, моћи ћеш и ти“ је назив пројекта који су ове године реализовали ученици одељења 6-2 са својим одељењским старешином.

Пројект је замишљен и реализован са жељом да се слабовидим ученицима омогући лакше кретање кроз наш град. Ученици су обележили степеништа и рукохвате црвеним и жутим ознакама у следећим установама :  ДЗ „Др Ђорђе Бастић“  (дечје одељење и апотека), Гизназија и стручна школа „Светозар Милетић“ (ђачки улаз) спортска хала и ОШ „Вук Караџић“. Учествовало је 24 ученика, који су након акције обележавања одржали презентацију својим млађим другарима у школи под истим називом. Мото њиховог пројекта је „Ми живимо бринући о другима“

Презенентација – „Ја могу, моћи ћеш и ти“

Ученици одељења 5-3 су завршили пројекат који су предано радили од септембра на часовима српског језика.  Као резултат пројекта су израђена  два лексикона писаца чија дела су обрађивали у петом разреду. Жеља им је била да олакшају следећу школску годину садашњим четвртацима. Хвала им у име нових герерација.

Лексикон писаца 1

Лексикон писаца 2

Чланови „Читалачког маратона“ су реализовали пројекат „Послушај ме, па прочитај“. Циљ пројекта је да се пробуди интересовање деце за књиге, а да то не буде само мртво слово на папиру. Чланови су изабрали дечје савремене романе издавачке куће „Клет“ и приближе их вршњацима израдом презентација.